واقعیت افزوده

واقعیت افزوده یک تکنولوژی باورکردنی و سه بعدی بسیار کاربردی

واقعیت افزوده یک تکنولوژی باور کردنی و سه بعدی و واقع گرایانه بسیار کاربردی

واقعیت افزوده یکی از جديدترين فناوری های قابل استفاده  آیریک تک بر روی  تلفن های هوشمند و تبلت ها ، كيوسك های شهری و … می باشد كه با تلفيق نمای واقعی با عناصر تصويری مجازی دنيای جديدی را به روي شما می گشايد.
واقعيت افزوده يك نمای فيزيكی زنده و در تعامل با كاربر است كه عناصری مجازی را پيرامون دنيای واقعی افراد اضافه ميكند ، اين عناصر بر اساس توليد كامپيوتري و از طريق دريافت و پردازش تصاوير دريافتي از دوربين تلفن هاي هوشمند و موقعيت جغرافيايي ايجاد ميشوند   

۱- مبتنی بر الگو:

این نوع از سیستم واقعیت افزوده با استفاده از شناسایی الگوی ساده ی یک شکل یا تصویر عمل می کند. زمانی که سیستم الگو را شناسایی کرد آن را با عناصر دیجیتال استاتیک یا دینامیک عوض می کند. عنصر ها می توانند هر چیزی از یک مدل ۳D، یک صدا یا کلیپ ویدیوئی یا قسمت های دیگر از اطلاعات باشند. به عنوان مثال با استفاده از این تکنولوژی در گوشی های موبایل، می توان با شناسایی الگوهای مختلف توسط دوربین گوشی و یا تبلت، اطلاعات کامل تر را از واحدهای مسکونی و تجاری آماده فروش به صورت نمایش سه بعدی به دست آورد.

۲- مبتنی بر بدن یا حرکت :

این مدل از واقعیت افزوده به وسیله تشخیص قسمتی از بدن، مانند دست ها، صورت و .. و سپس پیوند آن با عناصر دیجیتال دیگر عمل می کند. با استفاده از این روش هر شخصی با حرکات طبیعی می تواند با یک شی ۳D اثر متقابل داشته باشد، مانند برداشتن یک شی ۳D با دست واقعی و یا دستور دادن به سیستم با استفاده از حرکات دست. از این روش بیشتر در بازی های رایانه ای استفاده می شود.

۳- مبتنی بر مکان:

این روش مبتنی بر اطلاعات موقعیت مکانی GPS یا شبکه مثلث بندی می باشد. با استفاده از مشاهده مکان مورد نظر از دوربین سیستم واقعیت افزوده (AR) و تلفیق آن با اشیاء مجازی عمل می کند. به این صورت که می توان اطلاعات مختلف را به صورت لحظه ای بر روی عوارض مختلف در دنیای واقعی مشاهده کرد. و با حرکت دوربین به هر سمت می توان در همان جهت اطلاعات مفیدی مثل محل پمپ بنزین ها، رستوران ها و… را پیدا کرد.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *