واقعیت افزوده یک تکنولوژی باورکردنی و سه بعدی بسیار کاربردی

واقعیت افزوده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

واقعیت افزوده یک تکنولوژی باور کردنی و سه بعدی و واقع گرایانه بسیار کاربردی

واقعیت افزوده یکی از جديدترين فناوری های قابل استفاده  آیریک تک بر روی  تلفن های هوشمند و تبلت ها ، كيوسك های شهری و … می باشد كه با تلفيق نمای واقعی با عناصر تصويری مجازی دنيای جديدی را به روي شما می گشايد.
واقعيت افزوده يك نمای فيزيكی زنده و در تعامل با كاربر است كه عناصری مجازی را پيرامون دنيای واقعی افراد اضافه ميكند ، اين عناصر بر اساس توليد كامپيوتري و از طريق دريافت و پردازش تصاوير دريافتي از دوربين تلفن هاي هوشمند و موقعيت جغرافيايي ايجاد ميشوند   

۱- مبتنی بر الگو:

این نوع از سیستم واقعیت افزوده با استفاده از شناسایی الگوی ساده ی یک شکل یا تصویر عمل می کند. زمانی که سیستم الگو را شناسایی کرد آن را با عناصر دیجیتال استاتیک یا دینامیک عوض می کند. عنصر ها می توانند هر چیزی از یک مدل ۳D، یک صدا یا کلیپ ویدیوئی یا قسمت های دیگر از اطلاعات باشند. به عنوان مثال با استفاده از این تکنولوژی در گوشی های موبایل، می توان با شناسایی الگوهای مختلف توسط دوربین گوشی و یا تبلت، اطلاعات کامل تر را از واحدهای مسکونی و تجاری آماده فروش به صورت نمایش سه بعدی به دست آورد.

۲- مبتنی بر بدن یا حرکت :

این مدل از واقعیت افزوده به وسیله تشخیص قسمتی از بدن، مانند دست ها، صورت و .. و سپس پیوند آن با عناصر دیجیتال دیگر عمل می کند. با استفاده از این روش هر شخصی با حرکات طبیعی می تواند با یک شی ۳D اثر متقابل داشته باشد، مانند برداشتن یک شی ۳D با دست واقعی و یا دستور دادن به سیستم با استفاده از حرکات دست. از این روش بیشتر در بازی های رایانه ای استفاده می شود.

۳- مبتنی بر مکان:

این روش مبتنی بر اطلاعات موقعیت مکانی GPS یا شبکه مثلث بندی می باشد. با استفاده از مشاهده مکان مورد نظر از دوربین سیستم واقعیت افزوده (AR) و تلفیق آن با اشیاء مجازی عمل می کند. به این صورت که می توان اطلاعات مختلف را به صورت لحظه ای بر روی عوارض مختلف در دنیای واقعی مشاهده کرد. و با حرکت دوربین به هر سمت می توان در همان جهت اطلاعات مفیدی مثل محل پمپ بنزین ها، رستوران ها و… را پیدا کرد.

در آیریک تک بخوانید:

کیوسک لمسی برای مدارس | آیریک تک

۷ فایده کیوسک لمسی برای مدارس ؛ بررسی مزایای تکنولوژی‌های تعاملی برای محیط‌های آمورشی

کیوسک‌های لمسی یکی از مهم‌ترین گزینه‌ها برای سرمایه‌گذاری در بخش آموزش می‌باشند. آن‌ها دیگر چند سالی می‌شود که در حال ایفای نقش در محیط‌های آموزشی هستند. حتی شاید اغراق نباشد اگر بگوییم که در حال حاضر، اجرای بخشی از روتین محیط‌ها و موسسات آموزشی را کیوسک‌های لمسی برعهده دارند. درست به همین دلیل، امروز را به بررسی اهمیت یک کیوسک لمسی برای مدارس اختصاص داده‌ایم.

ادامه مطلب »
کاربرد کیوسک لمسی در کسب و کارهای مدرن

۸ کاربرد کیوسک لمسی در بهبود تجربه مشتری؛ یک بررسی همه جانبه برای کسب و کارها

در عصری زندگی می‌کنیم که کسب تجربه‌های یکپارچه، تعاملی و هوشمند اهمیت زیادی دارد. نه فقط برای صاحبین کسب و کارها! مردم عادی هم انتظار دارند که جنبه‌های تا دیروز ساده‌ی زندگیشان، مثل خرید کردن، مدرن شود و آسان‌تر گردد. به زبان ساده‌تر، فناوری‌های تعاملی و نوآورانه تمایلات مردم برای تعامل با محیط اطرافشان را تغییر داده‌اند. امروز تصمیم گرفته‌ایم که به بررسی کاربرد کیوسک لمسی در بهبود تجربه مشتری بپردازیم.

ادامه مطلب »
برند آیریک تک به عنوان یک نام و علامت تجاری ثبت شده است. کلیه حقوق برای آیریک تک محفوظ است.
تماس با ما