هولوگرافی نمایش تصویر به صورت سه بعدی، محصولی شگفت آور

هولوگرافی نمایش تصویر به صورت سه بعدی، محصولی شگفت آور
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

با هولوگرافی آیریک تک بیشتر آشنا شوید:

هولوگرافی روشی از تصویربرداری و تولید تصاویر سه بعدی است که به آن تمام‌نگاری هم میگویند و از نظر ثبت اطلاعات مربوط به یک صحنه و منظره بر روی فیلم، به عکاسی شباهت دارد اما شیوه‌ها و وسایل کار برای ایجاد تصویر همچون خود مقادیر به دست آمده کاملاً متفاوتند. در عکاسی متعارف تصویری که از یک منظره و صحنه به دست می‌آید، چه عکس باشد یا اسلاید به هر حال تصویری است که نهایتا ایجاد می‌شود.
اطلاعات مربوط به هر سه بُعد ثبت شده‌است و ناظر از تماشای تمام‌نگاشت احساس برجستگی در تصویر می‌کند. حتی بیش از آنچه در برجسته‌نمایی (استرئوسکوپی) معمول است بُعد در برجسته‌نمایی را با تعبیری می‌شود بعد کاذب نامید.
چون فقط از یک زاویه یعنی همان زاویه‌ای که دوبین‌ها موقع عکسبرداری، مستقر بوده، می‌شود تصویر را مشاهده کرد. در حالی که در تمام‌نگاری منظره بازسازی شده را از زوایای متعدد می‌توان دید و ناظر با حرکت دادن سر خود اثر ناشی از اختلاف منظر معین جابجایی روشن نسبت به هم در اثر جابجایی ناظر را حس خواهد کرد و بوسیله تعامل با مخاطب حس نوین و جالبی را در انسان ایجاد خواهد کرد. ما پیشنهاد می کنیم حتما این محصول را در کسب و کار خود امتحان کنید

برای نمایش تصویر و جسم مورد نظر به شکل کامل سه بعدی، نور لیزر از تصویر مورد نظر عبور می‌کند و در برخی قسمت‌ها نور مسدود شده که باعث ایجاد سایه در تصاویر می‌شود و تنها با عبور برخی رنگ‌ها، موجب اضافه شدن رنگ‌های مورد نظر به تصویر سه‌بعدی پایانی می‌شود. نمایشگرهای هولوگرافی با عبور نور از یک الگوی تداخلی خاص، تصویر نهایی را نمایش می‌دهند. با عبور منبع نور از الگوی تصویری ساده، یک تصویر سه بعدی پدیدار می‌شود اما با این وجود تصویر هنوز هم تخت است. برای تبدیل این تصویر به شکل سه بعدی واقعی، نمایشگر هولوگرافیک با استفاده از آینه چرخان تصاویر را به بینندگان نمایش می‌دهد. این آینه تصویر را با توجه به موقعیت و زاویه قرار گرفتن بیننده به او نمایش می‌دهد. بنابراین زمانی که شخص به دور تصویر بچرخد، می‌تواند آن را از زوایای متفاوت مشاهده کند که به کلام دیگر می‌تواند تصویر را به شکل یک شیء سه بعدی معلق در هوا مشاهده کند.

کاربرد هولوگرافی

هولوگرافی می توانند جنبه‌های گسترده ی نامحدودی از تکنولوژی را پوشش دهد. برخی بر سه بعدی بودن آن تاکید دارند و از واژه تصویر سه بعدی به جای استفاده می کنند.

کاربردهای وسیع هولوگرافی شامل: میکروسکوپی سه بعدی، مهندسی پزشکی، کاربردهای انتشار نور و سیستم های پروجکشن، سیستم های بیولوژیکی، مهندسی ابزار های فوتونیک، ساختار های نانو، تکنولوژی های پیش رفته نساجی، لیزرهای نیمه رسانا، تکنولوژی کریستال مایع، تکنولوژی های نمایشی و تبلیغاتی و صد ها ایده‌ی دیگر می‌شود.

در آیریک تک بخوانید:

کیوسک لمسی برای مدارس | آیریک تک

۷ فایده کیوسک لمسی برای مدارس ؛ بررسی مزایای تکنولوژی‌های تعاملی برای محیط‌های آمورشی

کیوسک‌های لمسی یکی از مهم‌ترین گزینه‌ها برای سرمایه‌گذاری در بخش آموزش می‌باشند. آن‌ها دیگر چند سالی می‌شود که در حال ایفای نقش در محیط‌های آموزشی هستند. حتی شاید اغراق نباشد اگر بگوییم که در حال حاضر، اجرای بخشی از روتین محیط‌ها و موسسات آموزشی را کیوسک‌های لمسی برعهده دارند. درست به همین دلیل، امروز را به بررسی اهمیت یک کیوسک لمسی برای مدارس اختصاص داده‌ایم.

ادامه مطلب »
کاربرد کیوسک لمسی در کسب و کارهای مدرن

۸ کاربرد کیوسک لمسی در بهبود تجربه مشتری؛ یک بررسی همه جانبه برای کسب و کارها

در عصری زندگی می‌کنیم که کسب تجربه‌های یکپارچه، تعاملی و هوشمند اهمیت زیادی دارد. نه فقط برای صاحبین کسب و کارها! مردم عادی هم انتظار دارند که جنبه‌های تا دیروز ساده‌ی زندگیشان، مثل خرید کردن، مدرن شود و آسان‌تر گردد. به زبان ساده‌تر، فناوری‌های تعاملی و نوآورانه تمایلات مردم برای تعامل با محیط اطرافشان را تغییر داده‌اند. امروز تصمیم گرفته‌ایم که به بررسی کاربرد کیوسک لمسی در بهبود تجربه مشتری بپردازیم.

ادامه مطلب »
برند آیریک تک به عنوان یک نام و علامت تجاری ثبت شده است. کلیه حقوق برای آیریک تک محفوظ است.
تماس با ما